سبد خرید خالي مي باشد

مقالات

اشپزخانه : قبل از همه

چیز بهتر است یک تعریف درست از اشپزخانه خود داشته باشیم. کارکردن درفضای اشپزخانه,یک امری تکراری است.پس بهتر است با یک طراحی خوب,انگیزه و انرژی کافی را برای کارکردن در انجابه وجود اورد فضای کافی برای ذخیره سازی و سطح کار مناسب این اشپزخان را میتوان از جمله عوملی دانست که ان را برای هر کاربری دلخواه می کند با این که اشپزخانه,فضای بزرگی دارد.اما به دلیل تعداد زیاد کابینت ها,اگر رنگ تیره ای برای انها انتخاب می شد.فضای سنگینی ایجاد می گردید.این رنگ روشن,بر دلبازی و وسعت اشپزخانه تاکید بیشتری کرده است.

یک سوالی که همیشه

در ذهن خانم های خانه دار پیش می اید نظافت اشپزخانه و تمییز نگه داشتن اشپزخانه خود است که در اینجا قصد داریم به نظافت ان اشاره کنیم . واما نظافت کابینت های ام دی اف و از همه مهم تر کابینت های هایگلاس طریقه نظافت کابینت های ام دی اف: برای نظافت کابینت های ام دی اف باید از اسفنج یا دستمال های نرم وغیر زبر استفاده کرد.به یاد داشته باشید که استفاده از دستمال های زبر یا اسکاج برای نظافت کابینت ها مخصوصا کابینت های براق باعث از بین رفتن سطح صیقلی و مخطوش شدن آن میشود. برای نظافت کابینت ها در صورت نیاز از پاک کننده های غیر اسیدی و الکلی استفاده شود. پس از نظافت با دستمال مرطوب حتما کابینت ها را با دستمال خشک پاک کنید تا لکه های آب از روی کابینت پاک شود. نظافت کابینت های هایگلاس نیز از این قاعده مثتثنی نیست با این تفاوت که با دستمال نیمه مرطوب برای تمیز کردن استفاده شود و دستمال خشک بعد از کشیدن دستمال مرطوب فراموش نشود تا از لکه های ایجاد شده احتمالی آب جلوگیری شود.

شما تصمیم می گیرید که آشپزخانه را نونوار کنید. اما نمی دانید از کجا شروع کنید، بسیاری از مالکان خانه در دو دسته جای می گیرند. برخی با وسایل برقی آغاز می کنند. بعضی با جمع آوری تصاویر الهام بخش آشپزخانه شروع می کنند. برخی تصمیم می گیرند که نیاز به فضای بیشتری دارند. سایرین به سادگی خواهان اصلاح آشپزخانه فعلی شان هستند. ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا مالکان خانه مرحله تحقیق را پیش از اینکه شروع به صحبت با طراحان آشپزخانه یا پیمانکاران کنند، پشت سر بگذارند. وقتی بخوبی سبک و سنگین کردید و آماده بکار بازسازی آشپزخانه بودید، بعد از آن چه کنید؟ ما با 9 مرحله اول شروع می کنیم و جزئیات اصول را در نظر می گیریم. مرحله1: در مورد آنچه می خواهید فکر کنید این مرحله به کلی در مورد طرز استفاده از آشپزخانه و یافتن طرح و ویژگیهایی است که با شیوه زندگی اهل خانه متناسب است. از هر منبع ممکنی ایده بگیرید، عکسها، نمایشگاه های آشپزخانه، کتابها و مجلات. در مورد اولویتهایتان فکر کنید: چند نفر قرار است در آنجا آشپزی کنند. آیا نیاز به چیزی اضافه دارید؟ یا می توانید با آشپزخانه موجود کنار بیایید؟ اگر قبلاً این کار را نکرده اید، با ذخیره عکسهایی از آشپزخانه با ویژگیهایی که

یکی از مخرب ترین آلاینده های

زیست محیطی آلودگی صوتی می باشد که با توجه به میزان آن و مدت زمان در معرض بودن با آن و حساسیت فرد باعث کاهش قدرت شنوایی، افزایش فشار خون، ضعف سیستم ایمنی، تغییر در عملکرد غدد درون ریز، کاهش قدرت یادگیری در کودکان و کاهش بازدهی فکری و جسمی می شود بنابراین عايقكاري صوتي يا صدابندي ساختمانها امري الزامي و ضروري است. صدابندي ساختمان بر دو اصل استوار است: الف: كاهش سر و صداي ناخواسته در هر فضا از راه جذب هرچه بيشتر آن با مصالح آكوستيكي. ب: جلوگيري از انتقال صوت از خارج يا داخل ساختمان به اطا قها از راه ديوارها، درها، پنجره ها و سقفها. مصالح متخلخل كه براي عايقكاري حرارتي ساختمانها مصرف مي شوند ، عموماً جاذب صوتي مناسبي نيز مي باشند ، ولي معمولاً در برابر عبور صوت ضعيف اند، اين نكته معمولاً از سوي طراحان در نظر گرفته نمي شود. در عبور صوت از ميان يك ديوار سخت مانند ديوار بتني يا آجري و اندودهاي روي آنها ، تمامي ديوار در اثر امواج صوتي به لرزه در مي آيد و ديوار لرزان، خود منبع ثانوي براي توليد صدا مي گردد. به اين ترتيب هرچه ديوار سنگين تر باشد ، لرزش آن دشوارتر شده و صداي كمتري از خود عبور مي دهد. براي مثال چنانچه وزن ديوار ساخته شده از مصالح بنايي حدود ۵۰ كيلوگرم در هر مترمربع باشد، به اندازه ۲۶ دسيبل از شدت صوت مي كاهد، چنانچه ضخامت ديوار ر ا دو برابر كنيم ، به اندازه ۹دسيبل ديگر به عايق صوتي اضافه خواهد شد . به همين ترتيب

چگونه دکوراسیون زیبا داشته باشیم

داشتن دکوراسیونی ایده‌آل و خوشایند کار دشواری نیست. شما نیز می‌توانید با انجام روش‌هایی ساده به بهترین نتیجه برسید. در این مطلب قصد داریم ۱۵ راه حل مهم و ساده دکوراسیونی را برایتان بازگو کنیم که با کمک آنها می‌توانید دکوراسیون منزل خود را آن‌طور که دوست دارید بیابید. دکوراسیون داخلی اجتناب از شلوغی از قراردادن تعداد بیش از اندازه زیاد و فشرده عناصر و آیتم‌هایی از قبیل قاب‌ عکس‌ها یا کتاب‌ها و لوازم جانبی مشابه روی یک سطح کوچک در دکوراسیون خودداری کنید؛ زیرا جلوه کل دکوراسیون فضا را تخریب و به هم‌ریخته می‌کند. عدد دو را به خاطر داشته باشید! تقارن در دکوراسیون می‌تواند احساس و جلوه‌ای بسیار خوب در دکوراسیون ایجاد کند؛ بنابراین از برخی عناصر به‌صورت دو‌تایی و متقارن در دکوراسیون استفاده کنید. برای مثال دو آباژور، دو شمعدان، دو صندلی و… . یک گوشه دنج ایجاد یک گوشه دنج و زیبا در فضایی از خانه برای فرار از مشغله‌ها و رسیدن به آرامش، بسیار ساده است. شما می‌توانید با قراردادن یک میزوصندلی کوچک، یک گلدان پر از گل‌های زیبا، نصب طبقاتی روی دیوار برای به نمایش گذاشتن کتاب‌ها یا دیگر عناصر مورد علاقه خود و همچنین یک نورپردازی ملایم، یک فضای امن و آرامش‌بخش را در دکوراسیون ایجاد کنید.

نمای ساختمانها از المانهای

بسیار مهم در زیبا نمودن جلوه شهر است . لذا باید به زیباسازی و پاک نمودن آنها از آلودگی ها توجه خاصی مبذول داشت . ذیلا به بررسی عوامل آلوده کننده نمای ساختمانها و روشهای پاکسازی آنها اشاره می شود
- هنگام انجام عملیات بنایی ، معمولا نمای ساختمان به علت پاشیده شدن انواع ملاتها یا قیر و آسفالت کثیف می شود . بهتر است این آلودگی ها قبل از استفاده از ساختمان ، از سطح نما گرفته شود . درمواردی که جرم روی نما کم و سطحی باشد ، می توان با استفاده از آب

سه عبارت معماری داخلی، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی معمولا به غلط به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. گرچه هر سه بخش های مشترکی با هم دارند و هدف همه ی آنها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضاست ، اما مترادف هم نیستند.

تخصص معماری داخلی در مقیاس انسانی و در ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است. مباحث تخصصی مرتبط با معماری داخلی مباحثی چون روانشناسی رفتار ، ساختارها و خدمات پشتیبانی ، مواد و مصالح ساختمانی ، رسانه های ارتباطی ، ارگونومی و .. است.

در طرف مقابل دکوراتورها کسانی هستند که تنها با سطح ظاهری فضا سرو کار دارند. اغلب آنها دوره های تخصصی را گذرانیده و آموزش دیده اند.

بسیار واضح است که علیرغم اشتراکات بسیار ، این سه رشته مترادف هم نیستند و در حوزه ای کاری متفاوتی فعالیت می کنند.

جامعه طراحان داخلی آمریکا ، طراح داخلی را چنین تعریف می کند: متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است.

مهمترین بخش حرفه ی یک طراح داخلی ، داشتن هنر و علم درک رفتار مردم به منظور ایجاد فضاهای کاربردی خلاقانه درون ساختارهایی ست که معماران داخلی طراحی کرده اند.

الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی در خور خود و خانواده شان طراحی نمایند ما در این مطلب چند طراحی زیبای دکوراسیون آشپزخانه شیک و جذاب را برای شما گردآوری کرده ایم تا ضمن آشنایی با طراحی های متفاوت بتوانید الگوهای مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن برای خانه خود بیابید.

امروزه با طراحی های متفاوتی در آشپزخانه های مختلف رو به رو می شویم که هر کدام با توجه با ابعاد آشپزخانه و نیازهای اعضای خانواده طراحی و اجرا شده اند در این بین دکوراسیون های موفق را می توان دکوراسیون هایی نامید که علاوه بر اهمیت به ابعاد آشپزخانه و نیازهای خانواده به هارمونی دکوراسیون آشپزخانه و سایر نقاط خانه نیز اهمیت می دهند. شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید هفتاد درصد افرادی که از دکوراسیون آشپزخانه خود راضی بوده اند و در طی سال دست به تغییرات زیادی درر چیدمان آشپزخانه خود نداده اند افرادی بوده اند

تماس با ما:

نقشه

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه تولیدی هارمونی دکور می باشد.